Наполи одби 110 милиони евра за Кулибали

Од:

Кулибали не е на продажба, е одговорот на Наполи во врска со понудата на Манчестер јунајтед вредна 110 милиони евра.

Претседателот на италијанскиот клуб Аурелио дел Лаурентис и годинава ја одби понудата на „црвените ѓаволи“, оценувајќи ја како мала, иако годинава англискиот клуб понудил 10 милиони повеќе споредено со минатата година кога понуди само 100 милиони.

„Газета дело спорт“ верува дека и Оле Гунар Солскјер како и неговиот претходник Жозе Мурињо, го гледаат Кулибали како централен дел на проектот за одбрана.

Сенегалецот е избран за најдобар бек на годината во Серија А во сезоната 2018/19, а неговата клаузула чини 150 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Клоп: Манчестер сити е најдобриот тим на светот

Ана Ололовска

Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Ана Ололовска

Грешка на Сити – го платија 65 милиони, а одигра само една минута

Де Геа го продолжи договорот со Јунајтед

Азар: Во Англија, поразите не ги сфаќаат трагично како во Шпанија