Надал го симна Ѓоковиќ од лидерската позиција на АТП ранг листата

Од:

Шпанецот Рафаел Надал е нов лидер на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Надал е прв со 9.585 бода пред досегашниот лидер Новак Ѓоковиќ (Србија) кој е второпласиран со 8.945.

dobivaj vesti na viber

Со пласман во ТОП 10 светски тенисери се и:
3. Роџер Федерер (Швајцарија) – 6.190
4 .Данил Медведев (Русија) – 5.705
5. Доминик Тим (Австрија) – 5.025
6. Стефанос Циципас (Грција) – 4.000
7. Александар Зверев (Германија) – 2.945
8. Матео Беретини (Италија) – 2.670
9. Роберто Баутиста Агут (Шпанија) – 2.540
10. Гаел Монфис (Франција) – 2.530.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Инцидент и расправија помеѓу Сонего и Надал

ВИДЕО: Рекорден 14. трофеј за Рафаел Надал на Ролан Гарос

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Кралот на земја“ го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос

Ана Ололовска

АТП го казни Вимблдон поради руските и белоруските тенисери

Предраг Петровиќ

Надал: Јас не сум повреден спортист, туку спортист кој постојано живее со повреди

А1он

Федерер ќе игра на домашниот турнир во Базел во октомври

А1он