Надал: Финалето против Србија ќе биде супер тешко

Од:

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по победата во полуфиналниот меч од АТП купот против Австралиецот Алекс Де Минаура (4:6, 7:5, 6:1), рече дека очекува многу тешкот финале.

– На почетокот на натпреварот беше тешко, затоа што Алекс играше на многу високо ниво, а јас немав толку сила како и обично. Финалето против Србија ќе биде супер тешко. Новак сака да игра овде, а Србија има одличен тим, што покажува многу добра игра. Но, Роберто денеска имаше прекрасен натпревар, а нашата екипа исто така игра добро, па затоа сме подготвени, изјави Надал.

Утре од 8:30 часот Душан Лајовиќ ќе игра со Роберто Баутиста, а по нив ќе играат Ѓоковиќ и Надал.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ во име на тенисерите бара исплата на трошоците ако УС Опен се откаже во последен момент

А1он

Иванишевиќ го победи коронавирусот

А1он

Федерер објасни зошто може да ја заврши кариерата

Ана Ололовска

Чориќ: Немам коронавирус, повторно сум на терен

Ана Ололовска

Федерер: Знам дека се приближува времето кога ќе ја завршам кариерата и мислам дека ќе ми недостига многу

А1он

АТП со промена во системот на рангирање во услови на пандемија

А1он