На Јувентус му се многу 15 милиони евра за Милик

Од:

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик е една од главните трансфер цели на Јувентус во зимскиот преоден рок. Сепак, клубовите сè уште не се во можност да се договорат за трансфер на играчот, објави инсајдерот Николо Скира на Твитер.

Наполи бара 15 милиони евра за Милик. Јувентус смета дека оваа сума е превисока за играч во последната година од договорот. „Бјанконерите“ се надеваат дека сепак ќе се договорат со „наполитанците“ за намалување на цената на играчот.

Во тековната сезона, 26-годишниот полски репрезентативец нема одиграно ниту еден натпревар, бидејќи не е вклучен во ростерот на Наполи.

Би можело да ве интересира

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Фудбалери на Јувентус се журкале, добија казни за кршење на ковид-протоколот

Жарко Настоски

Над 138 милиони евра потрошени за провизии во Серија А

Роналдо останува во Јувентус, тврди спортскиот директор на клубот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Несторовски донесе победа за Удинезе

Наполи ја заврши сезоната во Европа, италијанскиот тим елиминиран од Гранада

Жарко Настоски