Милевски го одреди почетниот состав за дуелот со германската репрезентација

Од:

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, го одреди почетниот состав за вечерашниот натпревар со Германија во квалификациите за Светското првенство 2022 година.

dobivaj vesti na viber

Милевски се одлучи за следниве 11-мина:
голман: Столе Димитриевски
одбрана: Стефан Ристовски, Висар Муслиу, Дарко Велковски, Езѓан Алиоски
среден ред: Тихомир Костадинов, Бобан Николов, Аријан Адеми и Елиф Елмас
напад: Дарко Чурлинов и Адис Јаховиќ.

Натпреварот ќе се игра на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 часот.

Би можело да ве интересира

Милевски: Ја добивме најтешката група, но веруваме во себе

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

Милевски: Мора да бидеме поконкретни во завршницата

Милевски: Португалија не е само Роналдо, а фудбалот е тимска игра

А1он

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Павлова-Николовска

Легендарниот Андон Дончевски денеска го слави 86. роденден

А1он