Меси може да пропушти три натпревари во Барселона поради карантин во Аргентина

Од:

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да пропушти три натпревари за каталонскиот тим, пренесува „Мундо Депортиво“.

Триесет и тригодишниот играч може да биде повикан на натпреварите на аргентинската репрезентација во квалификациите на Светското првенство 2022 година. Доколку Меси се согласи да дојде во националниот тим, ќе мора да помине низ двонеделен карантин.

За да игра за репрезентацијата, Меси ќе мора да лета две недели пред квалификациите. Така, тој може да ги пропушти натпреварите од Ла Лига со Виљареал, Селта и Севилја.

Репрезентацијата на Аргентина ќе игра против Еквадор на 8 октомври, и Боливија на 13 октомври.

Би можело да ве интересира

Барселона одлучи да учествува во европската Суперлига

Ана Ололовска

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Ана Ололовска

Реал подготвен да му понуди договор на Рамос на само една година

Ана Ололовска

Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико

Ана Ололовска

Зидан: Гостувањето на „Камп Ноу“ е најдоброто нешто за нас во моментов

Ана Ололовска

Куман: Не очекувам да го видам Реал Мадрид ранлив

Ана Ололовска