Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен

Од:

Трикратниот шампион на Грен слем турнирите, Енди Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен 2021, што започнува на 8 февруари.

– Заминувањето на Енди по Австралија опен во 2019 година, беше емотивен момент и неговото враќање по голема операција и закрепнување ќе биде врв на Австралија опен во 2021 година, рече директорот на Грен слем турнир во Мелбурн, Крег Тајли.

Претходно, ќе потсетиме, 33-годишниот Британец, сега заземајќи ја 122-та линија на рејтингот, доби вајлд-карта за турнирот во „Делреј Бич“, кој ќе започне во првата недела од сезоната.

Би можело да ве интересира

Медведев спаси меч топка и со голем прсврт се пласираше во полуфиналето на Австралија опен

Максимални победи за Зверев и Монфис

А1он

И СЗО се вклучи во полемиката за Ѓоковиќ-Вакциналниот статус не смее да биде пречка за патување

Предраг Петровиќ

Без „Класа 2022“ во тениската Куќа на славни

А1он

Тенисерите на Канада го освоија АТП купот

Ана Ололовска

Надал ја освои 89. титула во кариерата

Ана Ололовска