Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Од:

По пријава од претседателот Даниел Димевски, дисциплинската комисија на Македонскиот Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски од извршување работа во олимписки спорт во траење во четири години.

Димевски го пријавил голманот на Вардар за тоа што го зборувал за него во телевизиска емисија. Димески навел, а Комисијата прифатила дека Рустовски „како претставник на политичка партија во ТВ емисија „За или против“ изнесувал лаги, клевети и ширел невистини на сметка на Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски, кои може да бидат штетни по МОК“.

Би можело да ве интересира

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

Катерина Ѓуровски

Тензично изборно собрание на МОК – Даниел Димевски доаѓа на местото на Тупурковски, кој си оди по 28 години

Жарко Настоски

Борко Ристовски го одведе Вардар во финалето на СЕХА

Жарко Настоски