Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Од:

Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Даниел Димевски со прашалник кој повеќе личи на училишен тест објавен на социјалните мрежи како личен став му одговори на Борко Ристовски на денешната најава дека ќе биде тужен во Лозана.

„Личниот став на Димевски“ е всушност анкета со пет прашања за Борко Ристовски со кои јавноста и новинарите треба да искажат мислење за македонскиот ракометен голман.

Димевски прашува колку пати треба да му биде дозволено на Борко да навредува, клевети и се заканува на се и секого, а прашува и за политичката агенда на Ристовски.

Димевски пред да стане претседател на МОК, беше советник за спорт на премиерот Зоран Заев, претседател на КФМ и творец на ваучер-системот за кој сега го обвинува претседателот на АМС, Наумче Мојсоски дека го злоупотребува.

Би можело да ве интересира

Скопје ќе биде домаќин на Европски олимписки младински фестивал во 2025 година

Предраг Петровиќ

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

Катерина Ѓуровски

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Катерина Ѓуровски

МОК бара разрешување на Мојсоски и замрзнување на доделувањето спортски ваучери

Ана Ололовска