daniel dimevski

Спорт

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Даниел Димевски со прашалник кој повеќе личи на училишен тест објавен на социјалните мрежи како личен став му одговори на
Видео Спорт

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов
Голманот на ракометниот првак Вардар, Борко Ристовски ќе го тужи Македонскиот олимписки комитет поради суспензијата од четири години која му ја изрече претседателот на МОК,
Спорт

„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

А1он
Голманот на Вардар и поранешен македонски ракометен репрезентативец Борко Ристовски по објавата на одлуката за четиригодишна супензија од Македонскиот Олимписки Комитет најави дека ќе одржи
Спорт

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

А1он
По пријава од претседателот Даниел Димевски, дисциплинската комисија на Македонскиот Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски од извршување работа во олимписки спорт во траење во
Спорт

Тензично изборно собрание на МОК – Даниел Димевски доаѓа на местото на Тупурковски, кој си оди по 28 години

А1он
Нов претседател на Македонскиот олимписки комитет е Даниел Димевски. Тој на челното место на МОК доаѓа како наследник на Васил Тупурковски кој по 28 години