„Допрва ќе плачете криминалци“ – Жестока реакција на Борко по суспензијата

Од:

Голманот на Вардар и поранешен македонски ракометен репрезентативец Борко Ристовски по објавата на одлуката за четиригодишна супензија од Македонскиот Олимписки Комитет најави дека ќе одржи прес конференција за да се дообјасни со претседателот на МОК Даниел Димевски.

„Во „северна вукојeбина се е можно, ама не со мене. Допрва ќе плачете криминалци“, објави Борко на неговиот Инстаграм профил.

Одлуката на МОК беше објавена денеска, а Ристовски има право на жалба во рок од осум дена.

Би можело да ве интересира

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

Училишен тест за Борко: Димевски подготви прашалник по најавите за тужба од суспендираниот голман

Орце Костов

(ВИДЕО) Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Сите криминали на Даниел Димевски ги имам во црвена папка

Орце Костов

Македонски Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Катерина Ѓуровски

Тензично изборно собрание на МОК – Даниел Димевски доаѓа на местото на Тупурковски, кој си оди по 28 години

Жарко Настоски

Борко Ристовски го одведе Вардар во финалето на СЕХА

Жарко Настоски