Македонија забележа победа над Малта од 0-2

Од:

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа победа над Малта (0-2) на гости во Ла Валета и се враќа во игра за бараж за ЕВРО 2024.

Тоа е втор триумф за македонскиот национален тим и се надоврза на ремито (1-1) против Италија во Скопје.

Стрелци на головите за Македонија беа Елиф Елмас во петтата минута и Јован Манев во 41.минута од мечот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Хаос на Маракана – масовна тепачка на трибините во Бразил

Предраг Петровиќ

Голем ден за швајцарскиот фудбал, Џака станува рекордер

Исчезнатиот 18 годишен шпански фудбалер пронајден мртов

Македонските фудбалери до 19 години ја совладаа Полска на стартот на квалификациите за ЕП

Предраг Петровиќ

Глума каква нема ни во театар: Поранешен играч на Атлетико „одглуми“ повреда по дуел со противник

Горан Наумовски

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините