ЛШ: Ливерпул и Порто обезбедија пласман во нокаут фазата

Од:

Ливерпул и Порто вечерва ја минаа групната фаза во Лигата на шампиони, приклучувајќи им се во нокаут фазата на Баерн Минхен, Манчестер сити, Челси, Севиља, Барселона и Јувентус.

Важен триумф во претпоследното коло од натпреварите по групи забележа Интер, додека Атлетико Мадрид во финишот испушти шанса вечерва да го завери пласманот во нокаут фазата.

Еве ги вечерашните резултати:

Група А:
Локомотив Москва – Салцбург 1:3
Атлетико Мадрид – Баерн Минхен 1:1

Група Б:
Шахтјор – Реал Мадрид 2:0
Борусија Менхенгладбах – Интер 2:3

Група Ц:
Порто – Манчестер сити 0:0
Олимпик Марсеј – Олимпијакос 2:1

Група Д:
Аталанта – Митјиланд 1:1
Ливерпул – Ајакс 1:0

Би можело да ве интересира

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Жарко Настоски

Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Ана Ололовска

Уште едно признание за Левандовски, Полјакот најдобар во избор на IFFHS

Ана Ололовска