Лампард уште сега се откажува од трката за шампионската титула

Од:

Tренерот на Челзи, Френк Лампард изјави дека тимот нема да се бори за шампионската титула во Англија оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

– Едноставно немаме доволно сила. Во Англија нè нарекуваат претенденти за титулата, но не се согласувам со нив. Засега, ни треба време да изградиме мускули. Прво, да погледнеме што се случи против Арсенал, изјави Лампард за „Goal.com“.

Во моментов лондонци се на осмото место во Премиер лигата со 25 бода. Ливерпул е лидер со 32 поени.

Би можело да ве интересира

Челси понудиле 40 милиони фунти за Гордон

Челси по четири порази на „Гудисон“ до минимална победа

Тухел: Никој не ја сакаше „деветката“ во Челси, ми велат дека е проколната!

Саудиските газди на Њукасл се инвеститори во компанијата која го купи Челси?

Премиерлигашите веќе нема да клекнуваат пред секој натпревар

Челси ги нуди Аспиликуета, Алонсо и плус пари за да го купи Френки де Јонг од Барселона