lampard

Спорт

Лампард ќе биде отпуштен ако Челзи загуби од Лестер вечерва

А1он
Тренерот на Челзи, Френк Лампард, ќе добие отказ доколку лондонскиот премиерлигаш загуби вечерва на гостување кај Лестер во рамки на 18. коло во Премиерлигата, објави
Спорт

Лампард пред остварување на целта: Хаверц се приближува до Челси

А1он
Каи Хаверц (21), младиот германски фудбалер се доближува до Челси, посочуваат медиумите во Германија. Деталите за трансферот се договорени, вредноста е околу 80 милиони евра.
Спорт

Лампард: Тоа што го купивме Вернер не значи дека сме подготвени за борба за титулата

А1он
Тренерот на Челзи, Френк Лампард, го сподели своето мислење за засилувањето на клубот со напаѓачот Тимо Вернер. „Нема да кажам дека трансферот на еден играч
Спорт

Лампард: Срамно е фудбалерите да бидат тестирани пред медицинските професионалци

А1он
Менаџерот на Челси, Франк Лампард изјави дека медицинскиот персонал треба да има предност пред фудбалерите кога станува збор за тестирање за коронавирус сред пандемија. –