Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Од:

Фудбалскиот ас Кристијано Роналдо добил позитивен резултат на тест за коронавирус и ќе го пропушти натпреварот на репрезентацијата во Лигата на нации против Шведска утре.

Напаѓачот на Јувентус „се чувствува добро, нема симптоми и се наоѓа во изолација,“ соопшти Португалската фудбалска федерација (ПФФ).

Останатите репрезентативци биле тестирани накнадно, а сите резултати се негативни, се додава во соопштението.

Вчера, Роналдо објави слика од себеси со целата екипа на Португалија на маса за време на оброк, со коментар „Обединети, на теренот и вон него“.

Роналдо пред неколку дена предизвика скандал во Италија, откако без дозвола на неговиот клуб го напушти хотелот во кој играчите беа во карантин, за да ѝ се приклучи на репрезентацијата, за што најверојатно ќе добие административна казна од 1.000 евра.

Би можело да ве интересира

Ле Мер: Олеснувањето на анти-ковид мерките во Франција е можно на 15 мај

Ана Ололовска

Институтот Пастер се надева дека ќе ги тестира своите антивирусни лекови врз луѓе овој месец

Ана Ололовска

Привремено укинати летовите помеѓу Франција и Бразил

Ана Ололовска

СЗО: Над 4,5 милиони нови случаи на Ковид-19 во светот за една недела

Ана Ололовска

Бразил/Ковид-19: Се повеќе помлади од 40 години на интензивна нега

Ана Ололовска

Грција: Рекорден број починати од Ковид-19 и приклучени на апарати

Жарко Настоски