(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

Од:

Фудбалерите на Ал Наср го совладаа Ал Раед со 3:1 во шестото коло од саудискиот шампионат. Португалецот Кристијано Роналдо повторно беше во центарот на вниманието. Прославениот ас погоди во 78. минута, но повеќе внимание од голот привлече неговиот промашен слободен удар.

Ударот на Кристијан за малку ќе завршеше фатално за камерман кој беше на патеката зад голот.

Португалецот ја намести топката на работ од шеснаесетникот, а потоа извонредно шутира. Топката помина покрај живиот ѕид и го удри камерманот право во глава.

Несреќниот човек едвај се задржа на нозе.

Би можело да ве интересира

По болниот крај на сезоната, Роналдо ги полни батериите за европското на егзотична дестинација

ВИДЕО: Роналдо во солзи, неутешен по поразот во Купот на кралот

Роналдо не е е задоволен во Саудиска Арабија-ќе се враќа во Португалија

Предраг Петровиќ

Словенецот кој го бакна Роналдо сред терен ќе мора да плати 1000 евра

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Роналдо нема мир во Љубљана: Навивач истрча на терен да направи селфи

Горан Наумовски

Навивач сакал да го удри Роналдо, реагирало обезбедувањето