Кристијано Роналдо направи скандал во Јувентус за да патува со репрезентацијата

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги прекрши правилата на изолација по откривањето на коронавирусот во торинскиот клуб, за да ѝ се приклучи на португалската репрезентација, пишува „Ла Газета дело Спорт“.

Напаѓачот не се согласил да остане во хотелот неколку дена, бидејќи тоа ќе го спречело да игра за националниот тим на пријателскиот натпревар против Шпанија.

Тој го кренал гласот пред директорите на клубот и неговите соиграчи пред да ја напушти безбедната зона.

Здравствениот орган во Торино го пријавил настанот во локалната полиција. На играчот му се заканува административна казна до 1.000 евра.

Би можело да ве интересира

Втор удар од Ковид-19 врз Роналдо

Ана Ололовска

Италијанскиот министер за спорт рече дека Роналдо го прекршил безбедносниот протокол со враќањето во Торино

Ана Ололовска

Нејмар го престигна Роналдо по број на голови за националниот тим

Ана Ололовска

Роналдо трет според број на репрезентативни настапи во европските селекции

Ана Ололовска

Роналдо се вмеша во скандал, се чека реакција на управата на Јуве

А1он

Роналдо стана првиот играч кој постигнал 450 погодоци во најдобрите пет европски шампионати

Ана Ололовска