Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

Од:

Поради пријава дека под дејство на алкохол ја нападнал поранешната девојка А. М., обвинителството нареди апсење на поранешниот фудбалер Огњен Короман. Нему му било наредено да се воздржува 48 часа да не и се приближува на оваа жена со предлог оваа мерка да може да се продолжи за еден месец.

Фудбалерот беше приведен минатата недела во раните утрински часови, откако било пријавено дека ја удрил поранешната партнерка во ребрата. Се се случувало во стан во центарот на Белград, а обвинителот не утврдил постоење на кривично дело во овој конфликт.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

Горан Наумовски

УЕФА: Италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот помеѓу Црвена звезда и Лајпциг

Горан Наумовски

Издаден налог за апсење на познат фудбалер

Предраг Петровиќ

Фудбалер на Ница се заканува дека ќе скокне од мост

Хајка во Британија поради спонзорот на Црвена Звезда

Предраг Петровиќ

Ќе се корегира забраната за акциски цени: Трговците ќе можат да ги намалат и цените кои Владата со одлука ќе ги намали

Орце Костов