(ВИДЕО) Фудбалер на албанскиот клуб Игнатија почина на терен

Од:

Напаѓачот од Гана, Рафаел Двамена падна на земја во 24. минута од натпреварот помеѓу Игнатија и Партизани во 13. коло од албанскиот шампионат.

Лекарската служба веднаш реагирала, го реанимираа фудбалерот, но тој почина.

Двамена настапуваше за Игнатија, првопласираната екипа во албанската лига, а имаше 28 години.

Би можело да ве интересира

Жена од Скопје починала на паркинг во Кисела Вода

Почина Роберт Бадентер

ВИДЕО: Повторно хаос во албанскиот парламент, сесијата заврши предвреме поради немири

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Горан Наумовски

Почина основачот на групата Бони М

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога