Јувентус сака да го продаде Роналдо

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го напушти клубот на лето, објави „АС“.

Според изворот, раководството на актуелниот италијански шампион сака да го растовари платниот список и да заработат пари од евентуалниот трансфер на 35-годишниот Португалец.

„Старата дама“ е подготвена да се раздели од напаѓачот за 100 милиони евра

Во тековната сезона на Серија А, Роналдо одигра пет натпревари, на кои постигна шест погодоци.

Би можело да ве интересира

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Роналдо и Меси одбиле по шест милиони евра за рекламирање на Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на фудбалот

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска