Ивица Олиќ е нов тренер на ЦСКА Москва

Од:

Досегашниот помошник тренер на хрватската фудбалска репрезентација Ивица Олиќ е назначен за нов стратег на ЦСКА Москва, рускиот великан за кој 41-годишниот Хрват настапуваше како играч од 2003 до 2006 година.

– ЦСКА Москва и Ивица Олиќ постигнаа договор за соработка. Ивица започнува со работа веќе денеска, 23 март, кога ќе се запознае со екипата и ќе го одржи првиот тренинг, соопшти рускиот прволигаш.

Олиќ доаѓа на местото на Виктор Гончаренко, кој вчера поднесе оставка по два последователни порази во руското првенство што влијаеја ЦСКА Москва да падне на петтото место со 40 бодови, осум помалку од лидерот Зенит.

Би можело да ве интересира

Франција со закон забрани фудбал на 5 мај

А1он

(ВИДЕО) Стравотна сцена: фудбалер се нафрли на судијата, го гонат за обид за убиство

ФИФПРО предлага четиринеделна пауза меѓу две сезони

Ана Ололовска

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он