Ирска, Албанија и Ерменија противници на Македонија во Дејвис купот

Од:

Македонската тениска репрезентација ги доби ривалите во групата во рамките на натпреварите од Третата Европска зона од Дејвис купот што ќе се игра во Талин, Естонија. Противници на Македонија во групата Б се Република Ирска, Ерменија и Албанија.

Најголем конкурент за првото место во групата ни е Република Ирска, која е повратник во оваа зона. Ирска е ривалот од првиот шешир, додека од третиот е селекцијата на Ерменија, а од четвртиот Алабнија.

Република Ирска се наоѓа на 64.место на ранг листата, Македонија е 84.место, Ерменија 117-та и Алабнија 124-та.

За Македонија во Талин ќе настапат:Томислав Јотовски, Димитар Грабул и Горазд Србљак.

Би можело да ве интересира

Медведев преку Гофин до трофејот во Синсинати

Ана Ололовска

Медведев го елиминираше Ѓоковиќ

Познати полуфиналните двојки на „Мастерс“ турнирот во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

(ВИДЕО) Шок во Синсинати: Федерер елиминиран од 21 годишен Русин

Кирjос казнет со 113.000 долари за своето однесување во Синсинати

Leave a Comment

twenty − 7 =