Ибрахимовиќ се двоуми дали да се врати во Милан или во Манчестер

Од:

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, уште нема одлучено во кој клуб ќе ја продолжи кариерата, но главни фаворити за неговиот потпис се клубови за кој играше во минатото.

Ибрахимовиќ со клубот Лос Анџелес галакси има договор до крајот на декември. Популарниот Ибра најпрвин го преселија во Болоња, се спомнуваа и други клубови од Италија, потоа се појави информација дека се договорил со Милан, сега и Манчестер влегува во игра.

Напаѓачот кој има 38 години, од 2010 до 2012 беше член на Милан, а од 2016 до 2018 година беше во Манчестер.

Би можело да ве интересира

Голови на Пандев и Барди во денешните дуели од Серија А и Ла Лига

Ана Ололовска

Челзи го подготвува својот прв предлог за Хаверц – 70 милиони евра плус бонуси

Ана Ололовска

Лестер подготвува понуда за Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Јунајтед е подготвен да плати 58 милиони фунти за Шкрињар

Ана Ололовска

Гасперини по пеналите досудени за Јуве: Дали играчите треба да си ги отсечат рацете?

Ана Ололовска

Роналдо од пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Ана Ололовска