Хамес оди во Атлетико за 10 до 15 милиони евра, според медиумите

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Реал, Хамес Родригез е близу до трансфер во Атлетико, пренесува „Goal.com“.

dobivaj vesti na viber

Според порталот, 29-годишниот Колумбиец ова лето може да се пресели во Атлетико за сума од 10 до 15 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Родригез одигра 14 натпревари за Реал Мадрид, постигна еден гол и две асистенции.

„Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 32 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Енрике конечно повика фудбалер од Реал во репрезентацијата

А1он

Барселона без Араухо, Дембеле и Педри на дербито со Реал

А1он

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

А1он

Давид Алаба е позитивен на коронавирусот, само што дојде во Реал

Жарко Настоски

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

Жарко Настоски

Реал стравува дека УЕФА преку судиите ќе му се одмаздува во ЛШ поради Суперлигата

Жарко Настоски