Ѓоковиќ изгуби од Надал

Од:

Шпанецот Рафаел Надал успеа да ја одбрани титулата во Рим. Во финалето, по голема борба во три сета, Надал го победи Новак Ѓоковиќ 1: 2 (0: 6, 6: 4, 1: 6).

Ова е деветта титула на Надал на “Мастерс” турнирот во Рим.

Би можело да ве интересира

Осака го освои трофејот во Осака

ВИДЕО: На Фоњини не му помогнаа советите од Надал и Федерер

Ана Ололовска

Надал може да му помогне на Ѓоковиќ да остане број еден

Федерер размислува да стави крај на кариерата

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

Ана Ололовска

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата