Дел Потро се повлече од турнирот во Лондон

Од:

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро се повлече од турнирот во Лондон поради повреда на коленото.

Ова е официјално потврдено на твитер-профилот на турнирот.

Аргентинецот во првиот круг го победи канадскиот тенисер Денис Шаповалов (7:5, 6:4).

Неговиот противник требаше да биде Шпанецот Фелисиано Лопез, кој без борба обезбеди учество во четвртфиналето.

Би можело да ве интересира

Федерер ќе игра на Олимписките игри следната година

(ВИДЕО) Зверев до Медведев: Ти си најдобриот тенисер оваа година

Медведев ја продолжи својата импресивна серија со титулата во Шангај

Зверев првпат годинава совлада тенисер од Топ 10

Циципас стави крај на учеството на Ѓоковиќ во Шангај

Гофан се бореше, но Федерер го совлада по десетти пат