Де Роси се збогува со фудбалот

Од:

Италијанскиот фудбалер Даниеле Де Роси одлучи да ја заврши својата фудбалска кариера, пренесува италијански „Скај“.

Де Роси, по завршувањето на претходната сезона, одлучи да ја напушти Рома откако не успеа да се договори со управата за продолжување на договорот.

Од моентот кога одлучи да ја напушти Рома се шпекулираше каде ќе ја продолжи кариерата, а тој одлучи дека е време да се пензионира.

Италјанецот целатакариера ја помина во Рома, па фановите беа шокирани од неговата одлука д го напушти тимот.

Де Роси за Рома одигра вкупно 616 натпревари, што се смета за второ место на листата на играчи кои имале најмногу настапи а тимот, веднаш зад легендарниот Франческо Тоти.

Би можело да ве интересира

Јувентус и ПСЖ преговараат за размена за Емре Џан и Паредес

Ана Ололовска

Жиру блиску до Интер

Ана Ололовска

За Елмас можеби ќе нема место во тимот на новиот тренер Гатузо

Ана Ололовска

Рибери ќе биде подложен на операција

Сари: Поразот од Лацио не нè исфрли од колосек

Ана Ололовска

Интер подготвен да плати 35 милиони евра за Кулушевски

Ана Ололовска