Челзи ги отфрли понудите од Барса и Атлетико за Вилијан

Од:

Челзи одби предлози од Барселона и Атлетико Мадрид за Вилијан, информира „Скај Спортс“. Тие беа во вредност од 35 милиони фунти (околу 39 милиони евра). Бразилецот ја започнува својата последна година од договорот со лондонскиот тим и е атрактивна цел за други клубови.

Челзи, сепак, се бори да ги задржи своите играчи, бидејќи нема право да привлече нови играчи за тековниот и следниот трансфер прозорец. Пред неколку дена „сините“ се разделија со Еден Азар, но ќе се обиде да ги предомисли другите фудбалери, кои сакаат да си заминат.

Во моментов 30-годишниот Вилијан е на Копа Америка со националниот тим на Бразил, откако беше повикан да го замени повредениот Нејмар.

Офанзивниот фудбалер ќе ја игра шестата сезона со тимот на Челзи, откако пристигна од Анжи во 2013 година.

Би можело да ве интересира

Реал стана најскапиот клуб во Европа

Ана Ололовска

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Ана Ололовска

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Ана Ололовска

Реал Мадрид веќе нема да објавува продолжување на договорите со играчите

Ана Ололовска

Њукасл е во преговори со Барселона за трансфер на Кутињо

Ана Ололовска

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи не исвиркуваат

Ана Ололовска