Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Од:

Црногорецот Игор Вукчевиќ го напушти косовскиот ФК Лапи по само 14 дена и 15 одиграни минути.

Како што пишуваат црногорските медиуми, Вукчевиќ побарал раскин на договорот поради транспарентот што се појави на трибините во Приштина на реваншот меѓу Будуќност и Лапи во квалификациите за конференциската лига.

„Вие сте следни“, пишувало на транспарентот на кој стоела карта на поделената Црна Гора, поради што заминал 22.годишниот напаѓач.

Натпреварот заврши 2:2, Вукчевиќ на теренот мина 15 минути, а Будуќност продолжи во следната рунда поради победата 2:0 во првиот натпревар.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Ѓуровски

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска