Болт ја промовираше новата опрема на Олимпик Марсеј

Од:

Осумкратниот олимписки шампион и сопственик на рекорд на патеките 100 и 200 метри, Усеин Болт учествуваше на презентацијата на новата опрема на ФК Олимпик Марсеј.

Францускиот клуб подготви специјален комплет дресови по повод 120-годишнината од клубот.

На Спринтер му беше врачен дрес, на кој наместо број, е испишано неговото рекордно време на 200 метри кое изнесува 19 секунди и 58 стотинки.

Би можело да ве интересира

Болт се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар

Предраг Петровиќ

Компјутер го спореди Болт со најбрзото куче на светот: Кој победи?

ВИДЕО: Навивач упадна на терен и направи хаос

Ана Ололовска

ВИДЕО: Навивачите ги изненадија Французите, им приредија добредојде и покрај поразот во финалето

А1он

ВИДЕО: Нереди во Франција и во Белгија, загина момче, стотина приведени

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Шоу на Мбапе и Жиру против Полска, Французите ја продолжуваат одбраната на титулата

Катерина Ѓуровски