bolt

Спорт

Болт се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар

А1он
Осумкратниот олимписки шампион во атлетика, Усеин Болт има пукната Ахилова тетива по учеството на хуманитарен фудбалски натпревар на стадионот Стенфорд Бриџ во Лондон. „Се скина
Спорт

Усеин Болт: Сега Роналдо е побрз од мене, тој е супер-спортист

А1он
Осумкратниот олимписки шампион во спринтерските трки, Усеин Болт одговори на прашањето на шпански новинар: „Кој би победил на трката доколку се одржи сега – Болт
Спорт

Болт ја промовираше новата опрема на Олимпик Марсеј

А1он
Осумкратниот олимписки шампион и сопственик на рекорд на патеките 100 и 200 метри, Усеин Болт учествуваше на презентацијата на новата опрема на ФК Олимпик Марсеј.
Спорт

Болт го објави крајот на својата фудбалска кариера

А1он
Најбрзиот човек на планетата, Усаин Болт изненадувачки стави крај на неговата фудбалска кариера. Осум-кратниот освојувач на златен медал од Олимписките игри лично ја објави својата