Болт се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар

Од:

Осумкратниот олимписки шампион во атлетика, Усеин Болт има пукната Ахилова тетива по учеството на хуманитарен фудбалски натпревар на стадионот Стенфорд Бриџ во Лондон.

„Се скина Ахил, но знам дека сме воини“, напиша Болт на социјалните мрежи.

Болт се повреди во второто полувреме од натпреварот помеѓу селекцијата на Англија и светската селекција (6:3). Болт не можеше да го заврши натпреварот и беше изнесен од теренот на носилки.

Би можело да ве интересира

Усеин Болт: Сега Роналдо е побрз од мене, тој е супер-спортист

Ана Ололовска

Јусеин Болт ќе стане татко

Ана Ололовска

Болт би трчал штафета 4х100 со тројца фудбалери

Ана Ололовска

Болт: Човекот кој ќе ги сруши моите рекорди сè уште не е роден

Ана Ололовска

Болт ја промовираше новата опрема на Олимпик Марсеј

Ана Ололовска

Болт го објави крајот на својата фудбалска кариера

Наум Локоски