Јусеин Болт ќе стане татко

Од:

Најбрзиот човек на планетата, Јусеин Болт и неговата девојка Каси Бенет го чекаат своето прво дете. И двајцата се пофалија со тоа на друштвените мрежи.

„Само сакам да Ви соопштам дека наскоро ќе пристигне КРАЛОТ или КРАЛИЦАТА“, напиша Јамајканецот на Твитер.

Болт (33) во кариерата на атлетски тркач освои осум златни олимписки медали, како и 11 први места на светските првенства. Сè уште го држи светскиот рекорд на 100 метри, (9,58 секунди) и на 200 метри (19,19 секунди).

Двојката е заедно од 2014 година.

Би можело да ве интересира

Болт се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар

Предраг Петровиќ

Компјутер го спореди Болт со најбрзото куче на светот: Кој победи?

Усеин Болт стана татко на близнаци

Ана Ололовска

Усеин Болт: Сега Роналдо е побрз од мене, тој е супер-спортист

Ана Ололовска

ВИДЕО: Усеин Болт заразен со коронавирус

Горјан Грнчаровски

Болт би трчал штафета 4х100 со тројца фудбалери

Ана Ололовска