Болт би трчал штафета 4х100 со тројца фудбалери

Од:

Најбрзиот човек на сите времиња, Јусеин Болт, одбра со кои тројца фудбалери би трчал штафета 4 пати по 100 метри.

Спринтерот од Јамајка кој ги држи светските рекорди на 100 и 200 метри, смета дека најбрзи фудбалери на светот се еден играч на Јувентус, еден на ПСЖ и еден на Реал Мадрид. Одговорот е прилично очекуван, бидејќи тројцата се супер брзи, а притоа и познати во светот.

„Со кои фудбалери би трчал штафета 4х100? Кристијано Роналдо, Килијан Мбапе и Герет Бејл“ – рече Болт, кој со репрезентацијата на Јамајка го држи светскиот рекорд и во штафетата 4х100 метри.

Би можело да ве интересира

Болт се повреди на хуманитарен фудбалски натпревар

Предраг Петровиќ

Компјутер го спореди Болт со најбрзото куче на светот: Кој победи?

Утре истекува рокот за пријавување за атлетската трка „Трчаме за Рацин“

Ана Ололовска

Поп Арсова и Ивановски старо-нови шампиони во полумаратон

Ана Ололовска

Усеин Болт стана татко на близнаци

Ана Ололовска

Штафетна трка за тимови од бизнис секторот

Ана Ололовска