Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

Од:

Распродадени се билетите за фудбалскиот натпревар меѓу македонската и германската репрезентација, кој на државниот празник 11 октомври ќе се одигра во Скопје, во рамки на мундијалските квалификации, соопшти попладнево Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

ФФМ преку официјалниот партнер за продажба на билети, MKTickets пушти во продажба половина од капацитетот на Националната арена, (33.4000 седишта) колку што дозволуваат здравствените протоколи за заштита од коронавирусот.

– Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и навивачи на македонската репрезентација да ги почитуваат препораките за заштита од вирусот и со фер и коректно навивање да бидат поддршка за Македонија да дојде до вредни бодови и дополнително да се приближиме кон врвот во квалификациската група за СП, апелираше попладнево ФФМ.

Би можело да ве интересира

Аксиос: Германија го повика американскиот Конгрес да не воведува санкции за Северен тек 2

Ана Ололовска

Омикрон варијантата на коронавирус пристигна во Германија

Ана Ололовска

Стејт департментот предупредува да не се патува во Германија

Ана Ололовска

Германија нема да воведува задолжителна вакцинација против Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

Шпан: Пандемијата ја зголеми економската зависност на Германија од Кина

Ана Ололовска

Меркел повика на национални напори против коронавирусот

Ана Ололовска