fudbal sp

Спорт

Катар вклучен во европските квалификации за СП 2022, ќе одигра пријателски натпревари со репрезентациите од А-групата

А1он
Фудбалскиот сојуз на Катар објави дека репрезентацијата на земјата ќе учествува во европските квалификации за СП 2022 надвор од конкуренција. Катар ќе биде вклучен во
Спорт

Бразил со „петарда“ против Боливија тргна на пат кон Мундијалот

А1он
Бразилските фудбалери на маестрален начин ги започнаа квалификациите за Светското првенство во Катар, победувајќи како домаќини убедливо против Боливија од 5:0. Квалификациите за Светското првенство
Спорт

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

А1он
Репрезентацијата на Аргентина го објави составот за претстојните квалификации за СП 2022 година. На 8 октомври Аргентинците гостуваат во Еквадор, а на 13 октомври играат
Спорт

Катар ќе биде домаќин на турнир кој ќе претставува тест за Мундијалот 2022

А1он
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) го одобри одржувањето на пан-арапскиот турнир во фудбал во Катар во 2021 година, соопшти прес-службата на Азиската фудбалска федерација. Натпреварите се
Спорт

Во Катар отворен третиот стадион на кој треба да се играат натпревари од СП 2022

А1он
Домаќинот на фудбалскиот Мундијал во 2022 година, Катар, вчера свеченото го отвори стадионот „Образовен град“. Настанот во Рајан беше посветен на работниците кои работеа за
Спорт

Игуаин: По финалето на Мундијалот во 2014 година, сакав да ја прекинам кариерата, но мајка ми ме натера да продолжам

А1он
Напаѓачот на Јуве, Гонзало Игуаин изјави дека бил подготвен да ја заврши кариерата по неуспехот во финалето на Мундијалот 2014 година. – Секогаш жалам што
Спорт

Блатер смета дека Германија, Јапонија или САД, можат да бидат домаќини на СП 2022 наместо Катар

А1он
Поранешниот претседател на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Жозеп Блатер е уверен дека е можен трансфер на Мундијалот во 2022 година што треба да се игра
Спорт

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

А1он
Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно