Стартот на Втората фудбалска лига одложен за седум дена

Од:

Стартот на натпреварувањето во Втората фудбалска лига на Македонија е одложен за седум дена. Претстојниот викенд требаше да стартува единствената Втора лига, но Фудбалската федерација на Македонија официјално потврди дека стартот е одложен.

„Комисијата за натпреварување при ФФМ донесе одлука со која се одложуваат натпреварите од првото коло на ВМФЛ. Комисијата за натпреварување дополнително ќе го одреди терминот за одигрување на одложените натпреварите од првото коло во ВМФЛ“, соопштија од Фудбалската федерација на Македонија.

Сезоната ќе почне со второто коло, кое е закажано за 20 август.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ФФМ: Длабоко сме загрижени и го осудуваме националистичкo скандирањe на Мирлинд Даку

Горан Наумовски

Седум клубови во македонскиот фудбал под истрага за местење на натпревари

Орце Костов

ФФМ донесе одлука: Шкендија доби службена победа, а стадионот „Чаир“ доби суспензија

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

Катерина Ѓуровски

Обвинителството над две години истражува за сметководителката која со допишување нули извлекувала пари од ФФМ

Фудбалската лига во Македонија пропаѓа поради монополизација на пазарот

Горан Наумовски