Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

Од:

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски не беше во составот на Рајо Валјекано, а неговата замена, 40-годишниот Диего Лопез имаше кошмарно прво полувреме за неговиот клуб да загуби со 3:1 од Алмерија, клуб кој немаше победено во последните четири кола.

Лопез го „подари“ првиот гол на Аргентинецот Лукас Робертоне по само осум минути игра, а веќе во 17. минута беше 2:0 преку голот на Срѓан Бабиќ. Ужасното прво полувреме беше комплетирано во 39. минута кога Ел Билал Туре зголеми на 3:0. До крајот на мечот, Рајо успеа да врати само еден гол преку Алехандро Катена во 81. минута од мечот.

Со четвртиот пораз од сезоната, Рајо се на 10. место на табелата.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Манчестер Сити и Реал играат за полуфинале во Лигата на шампионите

Словенците имаат нов највреден фудбалер – проценет на 40 милиони евра

ВИДЕО: Зад прекинот на дуелот меѓу Србија и Русија стои човек кој мислеше дека ќе се збогати

„Јас сум зависник од дрога и алкохол“

Борусија најмногу се радува на испаѓањето на Лајпциг

Предраг Петровиќ

Дани Алвеш е осуден на 4,5 години затвор

Предраг Петровиќ