almerija

Спорт

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

А1он
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски не беше во составот на Рајо Валјекано, а неговата замена, 40-годишниот Диего Лопез имаше кошмарно прво полувреме за неговиот клуб