spanska liga

Спорт

ВИДЕО: Синот на легендарниот тренер заврши во болница по насилниот старт

А1он
Џулијано Симеоне (20), еден од тројцата синови на славниот тренер на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, се здоби со тешка повреда на вчерашниот пријателски натпревар. Симеоне
Спорт

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

А1он
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски не беше во составот на Рајо Валјекано, а неговата замена, 40-годишниот Диего Лопез имаше кошмарно прво полувреме за неговиот клуб