Бергвајн ја напушти репрезентацијата на Холандија поради лоша физичка форма

Од:

Напаѓачот на Тотенхем, Стивен Бергвајн ја напушти локацијата на холандската репрезентација, се вели во официјалната веб-страница на националниот тим.

dobivaj vesti na viber

Дваесет и тригодишниот напаѓач покажа лоша физичка состојба, па главниот тренер на тимот Франк Де Бур го испрати играчот во Лондон. Холанѓаните овој месец ќе играат пријателски натпревар против Шпанија, а исто така ќе играат во Лигата на нации со Босна и Херцеговина и Полска.

Во тековната сезона, Бергвајн одигра 10 натпревари на сите натпреварувања.

Би можело да ве интересира

Холандија повторно ги затвора стадионите поради корона кризата

Ана Ололовска

Затворен стадионот на холандски Нец откако се урна една од трибините

А1он

Депај постави нов рекорд во репрезентацијата на Холандија

Ана Ололовска

Вајналдум: Холандската репрезентација со право беше критикувана по натпреварот со Шкотска

Ана Ололовска

Тен Хаг потпиша договор со Ајакс до 2023 година

Жарко Настоски

Во Холандија утре нема фудбал во очекување на снежна бура

Ана Ололовска