Артим Шакири нов тренер на швајцарски Шафхаузен

Од:

Поранешниот долгогодишен македонски фудбалски репрезентативец Артим Шакири е назначен за нов тренер на Шафхаузен, објави швајцарскиот второлигаш на својот официјален сајт.

Шакири (48) доаѓа на местото на поранешниот швајцарски репрезентативец Мурат Јакин, а Шафхаузен ќе биде петти клуб во неговата тренерска кариера по тетовска Шкендија, албанските Кукс и Фљамуртари и Пемброк од Малта.

– Му посакуваме топло добредојде на Артим во Шафхаузен и многу радосни моменти и успех во неговиот нов дом, соопшти швајцарскиот клуб.

Би можело да ве интересира

Франција со закон забрани фудбал на 5 мај

А1он

(ВИДЕО) Стравотна сцена: фудбалер се нафрли на судијата, го гонат за обид за убиство

ФИФПРО предлага четиринеделна пауза меѓу две сезони

Ана Ололовска

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он