artim sakiri

Спорт

Артим Шакири нов тренер на швајцарски Шафхаузен

А1он
Поранешниот долгогодишен македонски фудбалски репрезентативец Артим Шакири е назначен за нов тренер на Шафхаузен, објави швајцарскиот второлигаш на својот официјален сајт. Шакири (48) доаѓа на