„Зоља“ е испукана кон куќа во Батајница, гранатата заврши во дневна соба

Од:

Непознато лице испукало проектил од рачен ракетен фрлач (зоља) во куќата на Ц.Н. (30) во Батајница.

Според информациите, „зољата“ го пробил ѕидот и паднала во просторија во која во тој момент немало никој, додека во соседната соба спиеле сопственикот на куќата и членовите на семејството.

Во тек е полициска истрага за откривање и апсење на лицето кое го испукало проектилот.

Би можело да ве интересира

Во битолско Могила пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Зоља, боева муниција, бомби – Големо количество оружје и муниција пронајдени кај косовски државјанин во Скопје

Уништена е неексплодирана кумулативна бомба пронајдена во куќа во Белград

Горан Наумовски

ВИДЕО: Неексплодирана граната прободе грб на руски војник, хирурзите ја извадиле без анестезија

А1он

Харков повторно гранатиран, ноќеска загинале три лица

А1он

Експлодира граната на детски настан во Украина, осум деца се тешко ранети

Горан Наумовски