Уништена е неексплодирана кумулативна бомба пронајдена во куќа во Белград

Од:

Припадниците на војската на Србија и на Министерството за внатрешни работи успеаa со контролирана експлозија да уништат рачна кумулативна бомба која бeшe пронајдена на улицата Змајевачка во Чукарица, дознава „Блиц“.

– На 12.05.2023 год. во 11.32 часот припадниците на вооружените сили на Србија, со поддршка на полициската бригада на ПЈП, откако претходно ги презедоа сите безбедносни мерки уништија рачна кумулативна бомба – потврдија за „Блиц“.

Би можело да ве интересира

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград: Познати и цените

Предраг Петровиќ

Пукање во Белград, повреденото момче не и кажува на полицијата кој го нападнал

Маж од Белград на сила принудувал девојка да скокнат заедно од зграда

Горан Наумовски

Пијан маж во Белград со нож и секира им се заканувал на сопругата и на синот

ВИДЕО: Во Белград ќе има нови избори

Катерина Ѓуровски

Во битолско Могила пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна