ispukana

Регион

„Зоља“ е испукана кон куќа во Батајница, гранатата заврши во дневна соба

А1он
Непознато лице испукало проектил од рачен ракетен фрлач (зоља) во куќата на Ц.Н. (30) во Батајница. Според информациите, „зољата“ го пробил ѕидот и паднала во