zolja

Регион

„Зоља“ е испукана кон куќа во Батајница, гранатата заврши во дневна соба

А1он
Непознато лице испукало проектил од рачен ракетен фрлач (зоља) во куќата на Ц.Н. (30) во Батајница. Според информациите, „зољата“ го пробил ѕидот и паднала во
Македонија

Зоља, боева муниција, бомби – Големо количество оружје и муниција пронајдени кај косовски државјанин во Скопје

37-годишен државјанин на Косово кој престојувал во Кондово кај својата партнерка,  е уапсен. Во местото каде престојувал чувал поголема количина оружје и муниција. Според информациите