Во Србија: Маж дојде да пријави семејно насилство и умре пред полициска станица

Од:

Седумдесет и четиригодишен маж од Липовица починал вечерва пред полициската станица во Печењевац кај Лесковац веднаш откако пријавил семејно насилство.

Според очевидци на оваа трагедија, несреќниот човек дошол да го пријави својот син кој наводно со мачета го бркал по дворот во семејната куќа во родното село.

Откако полициските службеници му зеле изјава, мажот ја напуштил станицата, колабирал пред неа, а лекарите од итната помош можеле само да констатираат смрт.

Жртвата со години пријавувала семејно насилство, но никој не реагирал.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Лавров: Србија нема да ја примат во ЕУ додека не го признае Косово

Орце Костов

Кумановец ја истепал неговата 19-годишна ќерка

Во Србија просечна плата во септември 735 евра, половина од вработените зеле помалку од 560 евра

Орце Костов

Србија се пласира на ЕУРО 24