(ВИДЕО) Снимка од моментот кога се урна рингишпил во Куршумлија: Повредени тринаесет деца

Од:

Во куршумлиското село Пантиќи, вртелешка со деца се преполови и се сруши, при што се повредени вкупно тринаесет деца кои во тој момент биле на вртелешката.

На социјалните мрежи се појавија вознемирувачки снимки од надзорните камери кои го покажуваат моментот кога вртелешката се преполови и се урна.

На видеото се гледа како вртелешката се врти, а потоа ненадејно се преполови, предизвикувајќи неколку деца да паднат на едната страна, пред структурата целосно да се урне со сите што во тој момент беа на вртелешката.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Рингишпил се урна во забавен парк во Лондон, четири лица се пренесени во болница

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ